Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Szerzőink
Ezen az oldalon kortárs szerzőink rövid életrajzát olvashatja el, továbbá megtalálja a könyveikhez vezető linkeket.
Babucs Zoltán
Babucs Zoltán (Jászberény, 1974) hadtörténész-muzeológus, a Magyarságkutató Intézet munkatársa. Szakterülete: a magyar hadsereg története (1790–1945), a jászkunok és a székelyek katonáskodása. Nyolcszáznál több tanulmány, tudományos cikk mellett negyven kötet szerzője vagy társszerzője, sajtó alá rendezője. Országosan elismert hadtörténészként a közmédia műsorainak és adásainak szereplője, vendég műsorvezetője, ünnepi megemlékezések meghívott történész előadója a Kárpát-medencében és azon túl is.
Thierry Baudet
Thierry Baudet (1983) világ egyik legjelentősebb konzervatív politikusa. Az Amszterdami Egyetemen végzett, majd a Leideni Egyetemen doktorált Paul Cliteur és Roger Scruton professzorok irányításával. A holland Fórum a Demokráciáért (FvD) alapítója és vezetője, 2017 óta a képviselőház tagja, a párt parlamenti vezetője. Eddig 12 könyve jelent meg. A Covid-diktatúra idején egész Európában ismertté vált, amikor határozottan fellépett az emberi szabadságot korlátozó intézkedésekkel szemben.
Bálint László
Bálint László (1940) kémelhárító, állambiztonsági szakértő. 1969-ben nyomozónak jelentkezett a BRFK-ra, később kémelhárító lett. A népgazdaság-védelem területén dolgozott, az osztály egyik legsikeresebb operatív tisztje lett. Később kémelhárítóként az ún. izraeli vonalon dolgozott. 1995-ben alezredesi rangban vonult nyugállományba az NBH-tól. Eddig 17 könyve jelent meg, ő fedte fel a Nobel-díjas Karikó Katalin állambiztonsági múltját.
Bogár László
Bogár László (1951) közgazdász, politikus, volt országgyűlési képviselő, egyetemi oktató, publicista. Alapvető kutatási területe a globalitás hatalmi rendszere. Tagja volt a Magyar Demokrata Fórumnak (MDF), a lakiteleki alapítók egyike. A Fidesz kormányra kerülésével 1998 és 2002 között a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára, az első Orbán-kormány Stratégiai Elemző Központjának vezetője.
Borbély Zsolt Attila
Borbély Zsolt Attila (1968) jogász, politológus. 2003-as megalakulástól elnökségi tagja, 2011-től nemzetpolitikai kérdésekkel megbízott alelnöke a Tőkés László és hívei által életre hívott Erdélyi Magyar Nemzeti Tanácsnak. Írásai napi szinten jelennek meg a Kárpát-medencei magyar lapokban. Szerzőként vagy szerkesztőként tizennégy kötetet jegyez, többek között az erdélyi magyar politika 1989 és 2014 közötti negyed évszázadának történetét feldolgozó monográfiát.
Borvendég Zsuzsanna
Magyar történész és politikus, 1974-ben született. Kutatásai a Kádár-korszak gazdasági és titkosszolgálati összefonódásaira koncentrálnak. Több könyve és tanulmánya foglalkozik az állami vagyon külföldre juttatásával és a szocialista elit gazdasági visszaéléseivel. Legismertebb művei közé tartozik A hálózat emberei és Az impexek kora. 2024-ben az Európai Parlament képviselőjévé választották a Mi Hazánk Mozgalom színeiben. 2022-ben megkapta a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét
Mattias Desmet
Mattias Desmet (1976) a klinikai pszichológia professzora a Genti Egyetem pszichoanalízis és tanácsadó pszichológia tanszékén. Doktori fokozatot szerzett pszichológiából és mesterdiplomát statisztikából. Szakterülete a pszichoanalízis. A Covid idején szakmai kritikát fogalmazott meg az értelmetlen intézkedésekkel szemben. Tucker Carlson, a világhírű sztárriporter akkor egy interjú után azt mondta róla: „Mattias Desmet a legokosabb ember, akivel valaha is interjút készítettem a több mint 30 éves pályám során.”
Dömölki János
Dömölki János (1967) jogász, könyvgyűjtő, bibliográfus, a szabadkőműves szövetség magyar nyelvű irodalmának kutatója. Negyedszázada gyűjti és tanulmányozza e destruktív mozgalomnak főként a „Trón és az Oltár” ellen irányuló összehangolt, azok ledöntésére és megsemmisítésre irányuló tudatos és szervezett törekvését és tevékenységét. Nevéhez köthető „A szabadkőműves szövetség magyar nyelvű irodalmának kalauza és bibliográfiája 1786–2017” című alapmű megjelentetése.
Dúró Dóra
Dúró Dóra (1987) politológus, parlamenti képviselő, az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk Mozgalom elnökségi tagja. Legfiatalabb képviselője a 2010-ben és a 2014-ben kezdődő országgyűlési ciklusnak, de 2018-ban és 2022-ben is korjegyző. A parlamenti munkában rendszerint az oktatási, kulturális és demográfiai kérdésekkel foglalkozik. Négy gyermek édesanyja.
Gerry Docherty
Gerry Docherty (1948) 1971-ben végzett az Edinburgh-i Egyetemen. Középiskolai tanárként, közgazdaságtant és modernkori történelmet oktatott. Szerzőtársával, Jim McGregorral fiaik egyetemi vizsgái alkalmával egy glasgow-i pubban ismerkedett meg. Közel 10 éves kutatómunka után jelentették meg az első világháború kitörésének hátterét bemutató könyvüket, amely a témában a legfontosabb alapművé vált az elmúlt években.
Alexandr Dugin
Alekszandr Dugin (1962) orosz filozófus, szociológus, politológus, a moszkvai Lomonoszov Egyetem volt professzora, az úgynevezett eurázsiai mozgalom újraélesztője. Több tucat könyv és több száz cikk szerzője, a világ legismertebb kortárs filozófusának számít, gondolatai miatt rengeteg országból tiltották ki. Dugin Oroszországot egy „eurázsiai birodalom” középpontjának tartja, amely dacol a nyugati dekadenciával. Helyteleníti a liberalizmust és bírálja a Nyugatot, különösen az USA hegemóniáját.
Daniele Ganser
Daniele Ganser, a világ egyik legismertebb történésze. 1972-ben született Luganóban, szakterülete az 1945 utáni kortárs történelem és a nemzetközi politika. Fő kutatási területei a béketanulmányok, a geostratégia, a titkos hadviselés, az erőforrás-konfliktusok és a gazdaságpolitika. A bázeli Svájci Béke- és Energiakutató Intézet alapítója és igazgatója. Az egyik videómegosztó csatornán 400.000 követője van, előadásait milliók nézik és hallgatják.
Alexandre Goodarzy
Alexandre Goodarzy 1983-ban született Cholet-ban. Korábban történelem- és földrajztanár volt, jelenleg az SOS Chrétiens d’Orient operatív igazgatóhelyettese – fejlesztési vezetője. Az INALCO-n szerzett történelem és iráni nyelvek szakos diplomát, valamint a Paris 8 Egyetem geopolitikai mesterszakán diplomázott. Tereptanulmányai során rendszeresen járt Libanonban, Szíriában, Iránban, Afganisztánban, Tádzsikisztánban és Üzbegisztánban. A Segélykiáltás a dzsihadista pokolból című könyve az egyik legfontosabb alapmű a közel-keleti helyzetről.
Földi László
Földi László (1956) ezredes, a Belügyminisztérium III/I-es csoportfőnökségének hírszerző tisztje, majd az Információs Hivatal műveleti igazgatója. Titkosszolgálati szakértőként rendszeresen nyilatkozik és publikál. Jelenleg a Védett Társadalom Alapítvány vezetője. A szervezet egy nem kormányzati, nonprofit érdekképviseleti szervezet, célja, hogy védelmet nyújtson a fizikai, biológiai és erkölcsi határok felszámolására törekvő globalista szervezetekkel és ideológiákkal szemben.
Horváth József
Horváth József dandártábornok, biztonságpolitikai szakértő, a Polgári Elhárítás és a Katonai Titkosszolgálat volt műveleti főigazgató helyettese és az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadója, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője. Számos könyvet írt a bevándorlás és migráció hátteréről, illetve elemző műsorokban a nemzetközi terrorizmus hálózatrendszeréről tartott felvilágosító előadásokat.
Maximilian Krah
Maximilian Krah (1977) jogász, közgazdász, a németországi jobboldali politika egyik legkarizmatikusabb személyisége. Először 2019-ben választották be az Európai Parlamentbe az AFD (Alternative für Deutschland) színeiben. A 2024-es választásokon az AFD listavezetőjeként jutott újabb mandátumhoz, ám nem csatlakozott a párthoz, jelenleg független EP-képviselő.
Jim MacGregor
Jim McGregor (1947) 1978-ban szerzett orvosi diplomát, praxisát 2001-ben hagyta abba. Előtte évtizedeken át kutatta az első világháború kitörésének valódi történetét. Szerzőtársával, Gerry Dochertyvel fiaik egyetemi vizsgái alkalmával egy glasgow-i pubban ismerkedett meg. Közel 10 éves kutatómunka után jelentették meg az első világháborúval kapcsolatos könyvüket, amely az elmúlt években a legfontosabb alapművé vált.
Judy Mikovits
Dr. Judy Mikovits (1958) korunk egyik legjelentősebb kutatója. Több évtizedes munkájával megváltoztatta a HIV-AIDS kezelését, milliók életét mentve meg, köztük a kosárlabdázó, Magic Johnsonét. A lappangó retrovírus okozta betegségek terén áttörő eredményeket ért el. Pályája töretlenül ívelt a Nobel-díj irányába, de amikor a gyerekkori oltások veszélyeire is ráirányította a figyelmet, az oltásipar célkeresztjébe került, minden eszközzel megpróbálták lejáratni. Erről szól A korrupció pestise című könyve, amit Luc Montaigner Nobel-díjas virológus ajánlott.
Mihályi Balázs
Mihályi Balázs 1980-ban született Budapesten. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett térképészként és ugyanott szerezte doktori címét is. Fő kutatási területei: a Kárpát-medencében létesített XX. századi erődítések és Budapest ostroma, mely utóbbinak az egyik legelismertebb kutatója. Számos önálló kötete jelent meg Budapest ostromáról magyarul és angolul, és több, az ostrom történetéhez köthető forráskiadvány szerkesztője és szerzője is.
Laurent Obertone
Laurent Obertone (1984) francia író, újságíró és esszéista, aki kriminológiával, médiával és multikulturalizmussal foglalkozik.Történelem és antropológia szakon szerzett diplomát és a lille-i École újságíró főiskolát is elvégezte. Eddig 14 könyve jelent meg, a Gerilla sorozat világhírű karriert futott be. A Nicolas Sarkozy államfő az Élysée-palotában Michel Houellebecq író a Goncourt-díjának átvétele alkalmából rendezett bensőséges vacsorán Houellebecq „a jövő nagy polemikusaként” mutatta be Obertone-t.
Popély Gyula
Popély Gyula (1945) történész, 2002–2004 között a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karának dékánhelyettese, majd 2006-ig rektorhelyettese. 2005-ben habilitált egyetemi tanár, 2003 szeptemberétől az MTA doktora. Kutatási területe a Felvidék művelődéstörténete, a terület demográfiai helyzetének alakulása a nagy impériumváltástól – 1918-1919-től – napjainkig.
Raffay Ernő
1977-ben végzett a szegedi József Attila Tudományegyetem történelem–Kelet-Európa története szakán. 1994-től a Károli Gáspár Református Egyetem tanára, tudományos rektor-helyettese. Kutatási területe a 19–20. századi magyar történelem és a balkáni népek története, szűkebb kutatási területe: magyar–román kapcsolatok, Erdély története, a magyarországi szabadkőművesség 1867–1920 közötti története, a trianoni diktátum előzményei.
Szakács Árpád
Szakács Árpád (1980) újságíró, szerkesztő, kommunikációs szakember, a Kárpátia Stúdió konzervatív könyvkiadó alapítója. 2016–2020 között a Mediaworks nyomtatott megyei napilapjai központi szerkesztőségének főszerkesztője. Nevéhez köthető a Kinek a kulturális diktatúrája? című, 2018-ban megjelent cikksorozat, amely az utóbbi évtizedek legnagyobb visszhangot kiváltó tényfeltáró írása volt.
Tóth Gy. László
Tóth György László (1948) politológus, publicista. A Kádár-rendszer közéletében erkölcsi-politikai okokból nem vett részt. 1988 óta a legkülönbözőbb fórumokban jelentek meg politikai elemzései, esszéi és publicisztikai írásai. A rendszerváltoztatás eseményeinek aktív résztvevője, 1998-2002 között Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója, a Miniszterelnöki Hivatal főtanácsosa.